۳۰
تیر

قیمت کاغذ دیواری

بازدید: 586

قیمت کاغذ دیواری
3.6 (72%) 5 votes

امروزه به دلیل تنوع در طرح و رنگ و مدل های مختلف کاغذ دیواری ها طرفداران زیادی پیدا کرده اند و قیمت کاغذ دیواری ها بسته به همین تنوع متفاوت می باشد.

کاغذ دیواری چیست ؟

کاغذ دیواری پوشش تزئینی برای پوشاندن دیوارهای داخلی انواع ساختمان های مسکونی ، تجاری و سایر ساختمان ها می باشد که به صورت رولی و متری می توان آن ها را خریداری کرد.

روش های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ مسطح ، چاپ به وسیله حکاکی ، چاپ سیلک ، چاپ دیجیتالی و چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی می باشد.

اولین استفاده از کاغذ دیواری در کشورمان در زمان حکومت ناصرالدین شاه قاجار می باشد او علاقه بسیار زیادی به شویه های معماری غربی داشت و به همین منظور هم در زمان نوسازی کاخ گلستان برای دیوارهای داخلی کاخ از کاغذ دیواری وارداتی استفاده کرده است و نام او به عنوان اولین وارد کننده کاغذ دیواری مطرح می باشد.

گران ترین کاغذ دیواری دنیا توسط یک فرانسوی به نام زوبر طراحی شده است.

کاغذ دیواری در خارج از ایران قدمتی چندین ساله دارد اما در ایران به بیش از چند دهه نمی رسد. کاغذ دیواری ها به دلیل طرح های متنوع و آلبوم های زیاد در ایران به یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی تبدیل شده اند.

انواع کاغذ دیواری ها به شرح زیر می باشد:

  1. کاغذ با روکش وینیل : در این نوع کاغذ دیواری ماده ای کاغذی به کار رفته است که بر روی آن رویه طرح دار استفاده شده است و همچنین با نمونه وینیل آکرلیک و یا پلی وینیل کلراد بر روی کاغذ اسپری و با آن روکش می شود.
  2. کاغذ دیواری از نوع منسوج نبافته و نان وون : این نوع از کاغذ دیواری ها ترکیبی از الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی می باشند همچنین به وسیله مواد آکرلیک تقویت شده و با استفاده از رنگدانه ها ، یک نوع تاری به وجود می آورند و برای ایجاد رطوبت ، استحکام و قدرت جذب مورد نیاز ، از یک سری افزودنی های خاص استفاده می نمایند.از مزایای استفاده از کاغذ دیواری های نان وون قیمت کاغذ دیواری مناسب و عدم نیاز دوباره به چسب زدن برای نصب می باشد . همچنین در صورت جدا کردن این کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا می شود و می توان مجدد آن را به دیوار نصب کرد.
  3. کاغذ با وینیل سخت و جامد : در این نوع کاغذ دیواری یک لایه کاغذی لمینیت شده به وسیله ی یک روکش از نوع وینیلی جامد پوشش داده می شود.
  4. کاغذ دیواری نانو : کاغذ دیواری هایی که با تکنولوژی نانو ساخته می شوند علاوه بر ویژگی های کاغذ دیواری های پی وی سی ویژگی های مثبت دیگری نیز دارند.این کاغذ دیواری ها به دلیل تکنولوژی خاصی که دارند ضد دوده و کثیفی هستند ، پاره نمی شوند ، ضد حساسیت هستند و در برابر تابش آفتاب مقاومند و عایق صدا و گرما هستند.قیمت کاغذ دیواری نانو به دلیل تکنولوژی به کار رفته در آن نسبت به سایر کاغذ دیواری ها بالاتر  می باشد
  5. کاغذ دیواری مخملی : در کاغذ دیواری مخملی تکه های نقش و نگار از جنس مخمل پارچه ای یا پلاستیکی به کار رفته است . جنس آن از پارچه و یا کاغذ دیواری پی وی سی است و به دلیل وجود تکه های مخمل قابل شستشو با مواد شوینده نیست.

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری در چیست ؟

اولین گزینه ، تفاوت بین اندازه و قاب بندی بین پوستر دیواری و کاغذ دیواری است. پوستر های دیواری به صورت پازل ، قطعه قطعه کنار هم قرار میگیرند و تصویری کامل را خلق می کنند.

این تکه ها از ۱ تا ۶۴ تکه هم موجود می باشند اما کاغذ دیواری ها به صورت رول بوده و هر رول دارای اندازه متفاوت می باشد و هر رول تکرار یک الگو بر کل دیوار است.

از ویژگی های پوستر دیواری هزینه کمتر آن است زیرا قیمت کاغذ دیواری ها بسیار بالاست.

نصب آسان تر پوستر دیواری اما دقیق تر آن زیرا قطعه ها باید درست در کنار هم قرار بگیرند.

می توان پوستر دیواری را برای انواع سطوح به جز سنگ و کاشی استفاده کرد.

انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای منزل و اتاق خواب :

۱٫ در اتاق نشیمن بهتر است از کاغذ دیواری با الیاف طبیعی و پارچه استفاده کنید تا حس دوستانه و صمیمی را به اطرافیانتان منتقل کند.

۲٫ در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در ان از براده های چوب ، خرده های فلز و … به کار رفته باشد. همچنین این مدل مقاومتش نسبت به سایر پوشش ها بیشتر است.

۳٫ برای استفاده ازکاغذ دیواری اتاق بچه ها می توانید از طرح های عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید.

۴٫ استفاده کردن از طرح های عمودی و با فاصله می توانید دیوارها را بلندتر نشان داد .

۵٫ همچنین با استفاده از طرح های افقی می توان خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست نشان داد و سقف را به کف نزدیک تر نشان داد.

۶٫ از رنگ های شاد و درخشان برای اتاق کودکان استفاده کنید زیرا این رنگ ها باعث ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود.

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با کاغذ دیواری اتاق خواب به صفحه مربوطه در وبلاگ سایت مراجعه نمایید.