۲۱
مرداد

کفپوش PVC

بازدید: 88

کفپوش PVC
امتیاز دادن به این مطلب

کفپوش پی وی سی چیست ؟

کفپوش پی وی سی را معمولا در فضاهای اداری و تجاری که نیاز به شستشو دارند نصب و استفاده می کنند. کفپوش پی وی سی یک پوشاننده کف می باشد که بر خلاف لمینت قابلیت ارتجاعی دارد و کاملا انعطاف پذیر است. و بسته به نوع جنس ان می توان در هر فضایی آن را نصب و استفاده کرد. جنس این نوع از کفپوش ها از پی وی سی با روکش هایی با طرح چوب گرانیت ، تایل موکت نما ، عروسکی و … می باشد.

خدمات دیگر : قرنیز پی وی سی

ماده اصلی تشکیل دهنده این کفپوش پلاستیک است و به این علت دارای انعطاف می باشد و چون از چوب تشکیل نشده است کاملا به آب مقاوم می باشد به همین علت در نواحی که آب زیاد ریخته می شود مانند آشپزخانه به جای لمینت از این کفپوش ها استفاده می شود.

کفپوش پی وی سی از سه لایه تشکیل شده است دو لایه زیرین مربوط به پلاستیک و پی وی سی کار است که مقاومت داخلی کفپوش را ایجاد می کند و بسته به نوع جنس و موادی که در کارخانه از آن استفاده شده است مقاومت ها متفاوت است.

مهم ترین بخش کفپوش پی وی سی مربوط به لایه رویی آن است که معمولا با چشم قابل جداسازی از بدنه اصلی نیست و چیزی که نمایش داده می شود مربوط به لایه رویی آن است که ضخامتی در حدود چندین میکرون دارد.

کفپوش های پی وی سی به دلیل مقاومت بالا ، نگهداری آسان و ضد رطوبت بودن نسبت به بسیاری از مصالح دیگر برای استفاده در آشپزخانه ها و حمام های مسکونی ، مراکز بهداشتی درمانی و مکان های تجاری و … بسیار کاربرد دارد.

کفپوش پی وی سی

کفپوش های پی وی سی به دلیل مقاومت بالا ، نگهداری آسان و ضد رطوبت ودن نسبت به بسیاری از مصالح دیگر برای استفاده در آشپزخانه ها و حمام های مسکونی ، مراکز بهداشتی ، درمانی و مکان های تجاری بسیار پرطرفدار هستند.

خدامت دیگر : پارکت ایشیک

کفپوش های وینیلی عایق صوتی و حرارتی خوبی به حساب می آیند و ضد آب بودن این نوع از کفپوش ها باعث می شود که برای نصب در فضاهای مسکونی ، دفاتر اداری و سالن های ورزشی به کار رود.

کفپوش های پی وی سی دارای ویژگی های زیر می باشند :

  1. ضد آب بودن
  2. انعطاف پذیری در طراحی ان ها
  3. حالت ارتجاعی بالا
  4. دوام و ماندگاری
  5. زیبایی ظاهری
  6. نصب آسان
  7. قیمت مناسب نسبت به پارکت و لمینت

انواع کفپوش های پی وی سی :

  1. از لحاظ نوع جنس کفپوش : از لحاظ نوع جنس ، کفپوش ها را می توان به دو نوع کفپوش های رولی و تایلی تقسیم کرد. کفپوش های رولی یک تکه هستند و ضخامت کمتری نسبت به کفپوش های تایلی دارند و سرتاسر فضا قرار میگیرند بدون اینکه برش بخورند.
  2. از لحاظ ضخامت : از لحاظ ضخامت نیز کفپوش پی وی سی به دو نوع ۲ و ۳ میل تقسیم می شود. و بیشتر کفپوش های موجود در بازار از نوع دو میل هستند زیرا کفپوش های سه میل برای جاهای پر رفت و آمد استفاده می شوند و قیمت ان ها دو برابر کفپوش های ۲ میل می باشد. کفپوش های پی وی سی عایق صوتی و حرارتی خوبی هستند و ضد آب بودن این نوع کفپوش ها باعث شده است تا آن ها را در فضاهای مسکونی و تجاری و سالن های آرایشی و ورزشی نصب کنند. مهم ترین نکته در این کفپوش ها تنوع در طرح هایشان است و می توان از طرح های سنگ ، کاشی ، چوب و … در فضاهای مختلف استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با دیوارپوش های پی وی سی | PVC به صفحه وبلاگ سایت مراجعه نمایید.