۳۰
تیر

کاغذ دیواری اتاق خواب

بازدید: 64

کاغذ دیواری اتاق خواب
امتیاز دادن به این مطلب

کاغذ دیواری اتاق خواب نوعی ماده اولیه جهت پوشاندن و تزئین کردن دیوارهای داخلی اتاق خواب و سایر ساختمان می باشد.

تکنیک های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ مسطح ، چاپ به وسیله حکاکی ، سیلک اسکرین ، چاپ دورانی و چاپ به صورت دیجیتالی و … می باشد.

در کل کاغذ دیواری پوششی است برای پوشاندن سطوح دیوارهای داخلی در ادارات ، خانه ها و دیگر ساختمان ها استفاده می شود.

کاغذ دیواری یکی از جنبه های طراحی داخلی محسوب می شود. این نوع پوشش بیشتر به صورت رول یا به صورت متری فروخته می شود و با چسباندن روی دیوار مورد استفاده قرار میگیرد.

انتخاب یک کاغذ دیواری صحیح و خوب به دلیل تنوع بالای آن از لحاظ طرح و رنگ و همچنین جنس کار بسیار دشواری می باشد. که شما باید از بین تنوع بسیار آن منسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

رنگ آمیزی دیوارها کاری بسیار عالی و ایده آل است ، اما به شرطی که تمایل به تک رنگ بودن دیوارها داشته باشید یا بخواهید از دو رنگ متفاوت با هم ، اما ساده برای دیوارهای مجاور استفاده کنید. اما اگر تمایل دارید طرح و نقشی خاص را با جلوه ای جذاب و متمایز بر دیوار داشته باشید می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید.

شما می توانید کاغذ دیواری ها را از شرکت دکورینو تهیه کنید و همچنین با توجه به تنوع بالای کاغذ دیواری می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را برای منزل یا محل کار خود انتخاب کنید.

انواع کاغذ دیواری :

 1. کاغذ دیواری نان وون
 2. کاغذ با روکش وینیل
 3. روکش پارچه ای
 4. کاغذ با وینیل سخت و جامد
 5. کاغذهای وینیل فابریک بک
 6. کاغذ دیواری نانو

جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوار

یکی از ویژگی های مثبت کاغذ دیواری نسبت به سایر پوشش های دیواری قابلیت برداشتن آن از روی دیوار است که به سادگی انجام می شود.

آب : آسان ترین روش کندن کاغذ دیواری ، پاشیدن آب بر روی آن است. آب از درون منفذهای کاغذ دیواری به چسب نفوذ می کند و باعث کنده شدن آن می شود.

مواد شیمیایی : موادی هستند که میتوان آن را از فروشگاه های مختلف تهیه کرد و برای کندن کاغذ دیواری باید این ماده را که به صورت پودر است با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کرد و سپس این محلول را به کاغذ دیواری اسپری کرد.

بخار آب : یکی دیگر از مواد جدا کننده کاغذ دیواری می باشد که از دستگاهی استفاده می کنند که به وسیله آن آب بخار می شود و چسب پست کاغذ دیواری بلند می شود و به راحتی می توان آن را از دیوار جدا کرد.

کاربرد های کاغذ دیواری :

 1. کاغذ دیواری اتاق خواب
 2. کاغذ دیواری اتاق کودک
 3. کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان
 4. کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری اتاق خواب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  کاغذ دیواری اتاق خواب به عنوان یک بخش مهم در کوراسیون داخلی منزل همیشه مورد بحث بوده است و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

  اتاق خواب مکانی برای آرامش است که می بایست متناسب با کاربری آن دیزاین گردد.

  استفاده از کاغذ دیواری تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه دارد. اما باید در انتخاب طرح و جنس کاغذ دیواری دقت داشت تا متنایب نیاز انتخاب شود.

  امروزه کاغذ دیواری ها بیشتر از رنگ ها برای پوشش دیوار اتاق خواب استفاده می شوند که انتخاب طرح و رنگ آن بستگی به سلیقه افراد دارد .

  در انتخاب کاغذ دیواری باید به نکاتی مانند هماهنگی کاغذ دیواری و دکوراسیون اتاق توجه کنید همچنین می توانید رنگ آن را با رنگ دیزاین اتاقتان ست کنید.

  در اتاق خواب های کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنیم زیرا رنگ های روشن کوچک و دلگیر بودن اتاق خواب را پوشش می دهد و محیط را بزرگتر از اندازه نشان می دهد.

  استفاده از کاغذ دیواری طوسی که یک رنگ خنثی می باشد یکی از رنگ های منایب برای کاغذ دیواری اتاق خواب می باشد . دیگر لوازم اتاق خواب نیز باید با رنگ کاغذ دیواری ست شوند که می توان برای این کا از رنگ های سفید و طوسی استفاده کرد.

  در هنگام خرید کاغذ دیواری به نکات زیر توجه کنید :

  1. استفاده از چسب های مرغوب و با کیفیت در نصب کاغذ دیواری به نحوی که کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا نشود.
  2. استفاده از یک نصاب کاغذ دیواری ماهر در نصب کاغذ دیواری ها
  3. آمادگی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری
  4. انتخاب نوع کاغذ دیواری از لحاظ قابل شستشو و غیرقابل شستشو بودن
  5. انتخاب چاپ کاغذ دیواری متناسب با مکان نصب آن