با ما در تماس باشید: 09196003806

بازدید: 223

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پوشش تزئینی برای پوشاندن دیوارهای داخلی انواع ساختمان های مسکونی ، تجاری و سایر ساختمان ها می باشد که به صورت رولی و متری می توان آن ها را خریداری کرد.روش های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ مسطح ، چاپ به وسیله حکاکی ، چاپ سیلک ، چاپ دیجیتالی و چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی می باشد.

انواع کاغذ دیواری هایی که دکوری نو از آن استفاده می کند:1.کاغذ دیواری مونت پلانک 2.کاغذ دیواریی روستر

نحوه نصب کاغذ دیواری چگونه است؟

1. در ابتدا مقدار کاغذ مورد نیاز را محاسبه می کنیم. اگر شما به این توصیۀ نجارها که می گویند 2 بار اندازه گیری و یک بار بریدن عمل کنید، نصب صحیح کاغذ دیواری برای شما عمل چندان سختی نخواهد بود. از هر طرف حدود 5 سانتی متر اندازه را بیشتر در نظر بگیرید. سپس رول را به قسمتهای مساوی و اندازه مناسب می بریم و محل قرار گرفتن لبه های کاغذ دیواری را با یک شاقول مشخص می کنیم.کاغذ دیواری روی دیوارهای گچی و رنگ روغن قابل نصب است و برای سطوح مانند کاشی و سایر سطوح ناصاف باید ابتدا بتونه کاری شده و پس از آن کار نصب شروع شود.

2. پودر چسب را با چسب چوب وآب ترکیب می کنیم وآرام به هم می زنیم تا مایع غلیظ ژلاتین مانندی به وجود آید . نسبت ترکیب چسب با آب را از جایی که چسب را تهیه می کنید بپرسید. معمولا نسبت ترکیب چسب کاغذ دیواری به آب 1 به 20 می باشد.
3.چسب کاغذ دیواری آماده شده را با فرچه مناسب به پشت کاغذها می زنیم.
4.کاغذ دیواری چسب زده شده را مانند شکل به صورت یک سوم دو سوم تا میکنیم و پشت چسب زده شده را به هم می چسبانیم مواظب باشید موقع تا کردن محل تا ایجاد نشود و کاغذ نشکند.

5.. کاغذ دیواری چسب خورده را می گذاریم 10 تا 15 دقیقه به همین حالت بماند تا خوب خیس بخورد.
6.قطعه های کاغذدیواری را از نقطه شروع به صورت شاقول از بالا تا پایین می چسبانیم حبابهای درون کاغذ دیواری را باکشیدن برس یا غلتک خارج نموده و قطعه بعدی را کنار قطعه قبل قرار می دهیم تکه های کاغذ باید کاملا لب به لب باشد تا درز آن دیده نشود.
7. اضافات کاغذ را از بالا و پایین با تیغ یا کاتر ببرید.
8. همچنین اضافات اطراف در وپنجره را پس از چسباندن و قبل از خشک شدن با کاتر می بریم.

نصب کاغذ

چگونگی تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو :

  1. برای جلوگیری از ماندگاری لکه های کاغذدیواری باید لکه ها را فورا از روی کاغذدیواری تمیز کنید. زیرا که کاغذ دیواری را کدر کرده و از درخشندگی و زیبایی آن  می کاهد .
  2. سطح کاغذ دیواری ها را از پایین به بالا تمیز کنید. برای شست و شوی آسانتر می توان کاغذ دیواری های نازک را با آب گرم و بدون مواد تمیز کننده و برای کاغذ دیواری های ضخیم تر، از محلول آب گرم و صابون ملایم استفاده کنید .
  3. مراقب باشید تا بر روی کاغذ دیواری های غیر قابل شست و شو لکه ای ایجاد نشود، زیرا که نمی توانید لکه به وجود آمده را به طور کامل از بین ببرید و از زیبایی و شکیل بودن کاغذ دیواری کاسته می شود .
  4. برای تمیز کردن کاغذ دیواری هرگز ابزار ساینده را به کار نبرید و از صابون و اسفنج نرم برای شست و شوی استفاده کنید .
  5. برای از بین بردن لکه جوهری که بر روی کاغذ دیواری ایجاد شده است،می توان با استفاده از گچ خیاطی، لکه را جذب و بعد با استفاده از یک برس سطح کاغذ دیواری را پاک کنید. این کار را به دقت انجام دهیدکه لکه جوهر پخش تر نشود .
  6. حتما قبل از شستشو گرد و غبار را از سطح کاغذ دیواری تمیز کنید.
  7. هرگز از مواد شوینده با ترکیبات سفیدکننده قوی استفاده نکنید.

در صورتی که با استفاده از راه کارهای ارائه شده جای لکه به طور کامل بر طرف نشد از ادامه ی کار دست بردارید، چرا که سایش زیاد می تواند اثری مخرب تر از جای لکه بر روی سطح کاغذ دیواری بر جای بگذارد.