پارکت آرتا و مزایای آن
21
سپتامبر

۵ مزایا و معایب پارکت آرتا

بازدید: 563

۵ مزایا و معایب پارکت آرتا
5 (100%) 1 vote

5 مزایا و معایب پارکت آرتا

 

5 مزایا و معایب پارکت آرتا

برند آرتا یکی از برندهای موجود در بازار ایران است که تولید کننده و عرضه کننده ی پارکت می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با این برند یعنی پارکت آرتا آشناتر کنیم و از مزایا و معایب آن بیشتر برای شما بگوییم. با ما همراه باشید.

ابتدا لازم است تا با سوابق شرکت آرتا بیشتر آشنا شویم.

این شرکت یکی از بزرگترین و معروفترین شرکت های تولید کننده ی پارکت و لمینت، نه تنها در ایران بلکه در منطقه ی خاورمیانه و حتی آسیا می باشد. که از اواخر دهه 50 قدم در این عرصه گذاشته است. این شرکت با نیم قرن تجربه در زمینه ی ساخت پارکت و لمینت توانسته است تبدیل به یک برند اعلا و درجه یک شود. به گونه ای که چنانچه در بازار پارکت به جستجو بپردازید محال است که نام پارکت آرتا را به گوش نشنوید.

ضخامت پارکت آرتا 8 میلی متر است عرض آن 20 سانتی متر بوده و طول آن تقریبا 130 سانتی متر می باشد.

این پارکت با بهره از نشان استاندارد AC3 عنوان اولین پارکتی را دارد که توانسته است از این نشان استفاده کند. لازم به ذکر است که این پارکت از ضمانت نامه 10 ساله نیز بهره می برد.

حالا که تا حدودی با پارکت آرتا آشنا شدیم در ادامه به 5 مزیت و 5 عیب این پارکت اشاره خواهیم کرد.

از مزایا آغاز می کنیم و اولین مزیت این پارکت را استحکام بالا و دوام فوق العاده معرفی می کنیم.

استحکام و دوام:

پارکت آرتا از نظر استحکام و دوام جزو محصولاتی است که به سختی میتوان برای آن رقیبی جست. چنانکه شما نیازمند یک پارکت محکم و درجه یک هستید لازم است به شما بگوییم که برند آرتا قطعا برندی است که میتواند از این نظر، توجه شما را جلب کند. از اینرو این پارکت برای استفاده در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد میتواند انتخاب خوبی بنظر برسد.

مقاومت عالی

پارکت کالایی است که قرار است از آن بر روی زمین استفاده کنیم. قطعا قرار است بر روی آن راه برویم، بدویم، اجسامی را جا به جا کنیم و یا حتی اجسامی که سنگین هستند را بر روی آن بکشیم. لذا مقاومت در برابر فشار و خط و خش یک فاکتور مهم بنظر می رسد.

چنانکه پارکت از مقاومت برخوردار نباشد ممکن است در کوتاه ترین زمان ممکن آسیب ببیند و این موضوع می تواند سرمایه ای که بابت آن خرج شده است را به باد دهد. پس چرا راه دور برویم و محصولات بی کیفیت را انتخاب کنیم. پارکت آرتا با بهره از یک پوشش پلاستیکی مقاوم، محصولی است که از همین الان می تواند نظر مثبت شما را در خصوص دوام و ماندگاری جلب کند. پس با خیال راحت آن را سفارش داده و از کیفیت منحصر به فرد آن لذت ببرید.

 

پارکت آرتا و مزایای آن

پارکت آرتا و مزایای آن

مقاوم در برابر نفوذ رطوبت

رطوبت عاملی است که می تواند پارکت را دچار تخریب کرده و در نهایت آن را نابود سازد. چرا که جنس پارکت از چوب بوده و چوب نیز در صورت برخورد با رطوبت و نمناکی قطعا از بین خواهد رفت. اما شرکت آرتا برای این مشکل یک راه حل خوب در نظر گرفته است. پارکت آرتا با بهره مندی از یک لایه پارافین، هیچ گونه درزی را باقی نگذاشته و در نتیجه از ورود هرگونه رطوبت جلوگیری می کند. لذا چنانچه در مناطق مرطوب زندگی می کنید میتوانید با خیال راحت از پارکت آرتا بهره ببرید و نگران هیچ چیز دیگری نباشید.

مقاوم در برابر سرما و گرما

خانه محل آرامش است و آرامش یعنی یک خانه ی دنج و راحت. نفوذ سرما و گرما به داخل خانه باعث میشود تا منزل ما خاصیت دنج بودن و راحت بودن خودش را از دست بدهد. اما راه حلی برای این مشکل وجود دارد. پارکت آرتا همان چیزی است که می تواند مانع رسیدن سرما و گرما به داخل خانه ی شما شود و زمینه ی دنج بودن و راحت بودن را در خانه ی شما به وجود آورد.

 

مانع نفوذ حشرات موذی

بسیاری از حشرات موذی عاشق چوب هستند. آنها به درون چوب رخنه کرده و به بافت آن آسیب می رسانند. همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از افراد از خرید پارکت منصرف شوند. اما راه حلی برای این مشکل وجود دارد. برند آرتا با بهره بردن از رزین، مانع نفوذ حشرات موذی به داخل پارکت می شود.

تا اینجا 5 نکته ی مثبت از پارکت آرتا را ذکر کردیم. در ادامه به ذکر 5 نکته منفی از این پارکت خواهیم پرداخت.

عدم نفوذ گرما و سرما به داخل

همانطور که پیشتر گفتیم این پارکت عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرماست و به هیچ عنوان اجازه نمی دهد که سرما یا گرما به داخل نفوذ کند. از اینرو اگر می خواهید سرما یا گرما از محیط بیرون به محیط داخل منتقل شود، انتخاب این برند از پارکت برای شما مناسب نخواهد بود.

 

پارکت آرتا و معایب آن

پارکت آرتا و معایب آن

امکان شکستگی

پارکت آرتا توسط قفل هایی به یکدیگر متصل می شوند. این قفل ها باعث میگردند تا پارکت ها با یک نظم و ترتیب خاص کنار هم بر روی زمین قرار بگیرند. در صورت برخورد یک جسم سخت و سنگین بر روی پارکت احتمال شکستگی این قفل ها وجود دارد و در صورت شکستگی نظم و ترتیب پارکت ها از بین خواهد رفت.

 

عدم دسترسی به لایه های زیرین

پارکت آرتا ساختاری دارد که این ساختار دسترسی به لایه های زیرین را سخت می کند. بنابراین اگر می خواهید پارکت را بطور مرتب گردگیری کرده و به درزهای داخلی آن دسترسی داشته باشید. برند آرتا انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود.

 

حتما باید توسط متخصص نصب گردد

ممکن است پارکت را وسیله ای بدانید که میتواند توسط هر فردی نصب گردد. اما این فرضیه درباره ی پارکت آرتا اشتباه است. چراکه این آیتم ساختار خاصی دارد و اگر نصب آن توسط متخصص انجام نشود تراز بدی پیدا خواهد  کرد و این عدم هماهنگی و تراز در نهایت باعث خواهد شد تا در جریان انبساطات و انقباضات دمایی، پارکت تخریب شده و جذابیت خودش را از دست دهد.

 

به راحتی لکه میگیرد

پارکت آرتا متریالی دارد که اگر بخواهید بر روی آن از براق کننده استفاده کنید لازم است تا هر روز آن را تمیز نمایید. چراکه رد پا به راحتی بر روی آن باقی خواهد ماند. پس اگر این کار برای شما سخت یا زمانگیر است بهتر است ازین برند استفاده نکنید.

 

کلام آخر اینکه پارکت ها هم دارای معایب هستند و هم از محاسنی بهره می برند. در نهایت این نیاز شماست که میتواند در رابطه با انتخاب یک برند از پارکت شما را مجاب نمایید. در این  مقاله پارکت آرتا را معرفی کردیم و از مزایا و معایب آن گفتیم. در نهایت این شما هستید که نوع پارکت و برند آن را انتخاب می کنید، امیدواریم که انتخاب خوبی داشته باشید.